Puhta vee teemapark

Puhta vee teemapark on puhta vee temaatikale keskenduv teaduspark, kust saab vastuse küsimustele: kuidas tekib puhas põhjavesi ja kuidas sõltub elu puhtast veest ning millest muutub vee kvaliteet. Teemapark koos selle keskusega paikneb Pandivere kõrgustikul, Pandivere ja Adavere-Põltsamaa nitraaditundlikul alal asukohaga Metsamõisa talus Järsi külas Tamsalu vallas.

Teemapark kannab edasi psühholoog Tõnu Otsa mõtet: „Looja peitis kogu maailma tarkused loodusesse – meie arukus on need üles leida.“

Meie pakutavate teenuste eesmärk on inimesele looduses leiduva tutvustamine ning selle kasutamise ja hoidmise õpetamine.

Tutvustame looduse kasutamise võimalusi tervise edendamiseks, pakkudes loodusõpet ja matkamisvõimalusi kõigile, sh puuetega inimestele.

Tehnoloogiahuvilistel on võimalik saada osa taastuvenergia- ning innovaatilisest M-õppest. Teemapargis asub ka teraapiline Meelteaed, kus on kõigil võimalik rakendada oma viite meelt – nägemist, kuulmist, haistmist, kompimist ja maitsmist – ning parendada enda tervist.

Rohkem informatsiooni teemapargi kohta leiab aadressilt: www.metsamoisa.ee

https://www.facebook.com/metsamoisa

 

Looduse- ja matkahuvilistele

 • Metsapark on 16. sajandist pärit mitmete puu- ja taimeliikidega park, mis on ratastooliga liikujatele ligipääsetav.Sealt leiab õistaimi, käpalisi, sarapuid, 50 cm läbimõõduga pihlaka, seelikuga pärna, 150-aastaseid kaski ning võimalik on tajuda märke kunagisest mõisaajast.
 • Loodusrada on varustatud infotahvlitega ja rajapunktid (QR) ruutkoodidega. Loodusrajal saab informatsiooni kohaliku kultuuriloo legendidest ja põhjavee teket puudutavate küsimuste kohta. Väljakutsetena esitatakse ka praktilisi ülesandeid. Loodusradade pikkuseks on kokku ~ 45 km.
 • Metsaonnid on looduse vaatlemiseks, kuulamiseks ja ööbimiseks.

 

Aktiivõppeprogrammid õpilastele

 • Puhta vee teemapargi säästva arengu aktiivõppeprogrammid järgivad üldhariduskoolide loodusainete õppekavasid.

Tutvu programmidega lähemalt meie kodulehel www.metsamoisa.ee/programmid

 

Erivajadustega inimestele

 • Teraapiline teenus Meelteaias ja seal paiknevas 6 temaatilises aias, mis arendavad inimese viite meelt: nägemist, kuulmist, haistmist, kompimist ja maitsmist.
 • Ratastooli loodusraja külastus, mis paikneb 16. sajandil rajatud metsapargis, kus asuvad mitmed haruldased loodusobjektid.

 

Õppekeskus

 • Koolitused õppekeskuses – õppehoone on ligipääsetav ka erivajadustega inimestele.
 • Õpperuumide rent.

NB! Meie kodulehekülg (www.metsamoisa.ee) on kohandatud vaegnägijatele.

 

Tehnoloogiahuvilistele loodusesõpradele

 • Taastuvenergia praktiliste lahendustega (päike + tuul) tutvumine, töötuba – tuuliku ja päiksepaneeli ehitamine ning aurumootori valmistamine.
 • M-õpe – loodusõpe nutitelefone ja tahvelarvuteid kasutades.
 • Puhta vee teemapargi avalik looduse andmebaas – võimaldab sisestada ja jälgida külastajate poolt jäädvustatud erinevate loodusobjektide muutusi ajas ning ruumis.

Puhta vee teemapargi asukoht.

 

Puhta vee teemapark paikneb Metsamõisa talu maadel Järsi külas Tamsalu vallas, Pikevere külas Väike-Maarja vallas ja Ramma külas Järva-Jaani vallas, jäädes kahte maakonda: Järva ning Lääne-Viru maakonda. Õppe- ja matkarajad paiknevad keskusest 10 km raadiuses Järva-Jaani, Tamsalu ja Väike-Maarja vallas.

Kontakt: +372 513 2149

info@metsamoisa.ee või okokratt@okokratt.ee,

www.metsamoisa.ee, www.okokratt.ee

https://www.facebook.com/metsamoisa

Külastusaadress: Metsamõisa talu, Järsi küla, Tamsalu vald, Lääne Virumaa 46007

IMG_3961