Select Page

Nutimatka juhend


NUTIMATKA JUHEND.
Viienda Türi-Tamsalu jalgrattamatka raames 5.08.2017 on ette valmistatud nutirakendusele toetuv distants, mille käigus tuleb läbida 20 km Tamsalust Järva-Jaani, mööda raudteetammi. NaviCup äpi abil avanevad kontrollpunktide (KP) asukohtades lisaülesanded.
Retkelise või grupi peale peab olema üks ANDROID-telefon, toimiva GPS-i ja kaameraga. Telefonis peavad andmeside ja asukoha määramine olema LUBATUD. Mõistlik on enne rajale minekut telefoniaku täis laadida, võib kasutada ka akupanka! Turvalisuse tagamise eesmärgil, võiks mõnel grupi liikmel veel telefon kaasas olla!
Lae alla NaviCup äpp GooglePlays-t ja registreeru! Navicup’i kasutamise ja allalaadimise juhendid https://navicup.com/
Kasutades NaviCup äppi ja selles avanevat kaarti, tuleb etteantud distantsil üles leida KP-d, ning kohale jõudes, lahendada äpis avanevad ülesanded. Vastuste leidmisel võib kasutada internetiotsingut! Sisestades nõutud kujul vastuse, tuleb see salvestada. Osade ülesannete lahendamiseks tuleb kasutada telefonikaamerat, selfikaamerat kasutada ei saa! Kui pole levi või kui edastatud pilt pole veel kohtunike poolt aktsepteeritud, värvub KP oranžiks. Õigesti salvestatud vastuse korral, värvub KP roheliseks. Valesti sisestatud ülesande vastust saab parandada, vajutades ekraanil avanenud punast hüüumärgiga kolmnurka! Pikemate vahemaade läbimisel on mõistlik sulgeda telefoniekraan, aku säästmise eesmärgil. Ettevõetud retke jooksul ära logi välja NaviCup äpist! Vastasel korral ei joonistata pidevalt Sinu teekonda, mida saaksid vaadata hilisemal analüüsil.
Kui tahad katsetada oma telefoni valmisolekut, siis alates 29.juunist on Järva-Jaani alevis avatud testrada, mida saab läbida jalgsi Sulle sobival ajal. Üle Eesti ettevalmistatud rajad leiad NaviCupi äpi käimasolevate võistluste nimekirjast.