Select Page

Matkatee pakub retkelistele teenuseid

Käesoleva aastaga lõpeb poolteist aastat tagasi alusatud ja KÜSK poolt rahastatud MTÜ Türi-Tamsalu Matkatee projekt “Türi-Tamsalu matkatee teenuseid pakkuva võrgustiku loomine”, kogusummas ca 15 000€, omaosalusega ca 2400€. Poole eraldatud vahendite eest soetas ühing 22 jalgratast ja konteineri ühte laenutuspunkti, Türi jaama juurde.  Teised laenutuspunktid tulevad uuel hooajal Tamsalu spordihoonesse, samuti Esna Teemajasse  ja Järva-Jaani Tuletõrjemuuseumisse. Jalgrataste logistika jääb Matkatee pädevusse,   hooldamine laenutuspunktide ülesandeks.

Projekti rakendamise põhiülesanne oli algselt valitud lepingulistest partneritest, matkateel liikuvatele retkelistele, teenuseid (toitlustus, majutus, huvipunktide külastamine jne) pakkuva võrgustiku kujundamine. Samaaegselt tegelesime Türi-Tamsalu matkatee reklaamiga. Koostasime reklaamitekstid flaieritele, bänneritele ja reklaamitahvlitele. Projektiga seotud tegevusi oleme kajastanud meedias.  Matkatee kodulehele, www.matkatee.ee  lõime interaktiivse kaardi näidispakettidega. Kaardist valmis ka paberversioon, kokkuvolditav kaart. Kodulehel kirjeldatud kahepäevases paketis on kirjeldatud, potentsiaalsele kliendile,  meie teenustepakkujate külastusrada. Selleks, et see ka toimiks, sai  teenuspartneritele korraldatud mitu koostööseminari, millede üks eesmärk oli ka teadlikkuse tõstmine teiste Matkatee partnerite tegemistest.

Kevadel, interaktiivse kaardi avaldamise tulemusena, täheldasime suvel Matkateel jalgratturite liikumise arvu suurenemist.  Eestis elav retkeline jalgratast reeglina ei rendi, tuleb enda omaga. Küsitledes Matkatee lähedal elavaid inimesi selgus, et jalgrattureid liikus igal päeval, rohkemaarvuliselt nädalavahetustel, mida kinnitas ka sügisel kodulehel avaldatud küsitluse tulemus.

Projekt jätkub. Koostöös kohalike omavalitsuste ja eramaa omanikega tuleb Matkateed hooldada ja paremini tähistada. Edasi tuleb minna reklaami ja turundusega ning väikepakettide koostamise ja müügiga. Turundustegevuse gruppidele, suuname asutustele ja ettevõtetele ning väljaspoole Eestit.

Reedel,  25. oktoobril 2016, kodanikuühenduste ühisnädala raames omistati mittetulundusühingute kategoorias MTÜ Türi-Tamsalu Matkateele, aasta parima tiitel.

MTÜ Türi-Tamsalu Matkatee juhatus tänab kõiki ühingu liikmesühinguid, kohalikke omavalitsusi ja projekti KV15-30 partnereid! Jagame seda tunnustust  teie kõigiga!

Laupäeval, 13. augustil toimus MTÜ Türi-Tamsalu Matkatee korraldatud neljas jalgrattaretk

rinnamärk 2016Laupäeval, 13. augustil toimus MTÜ Türi-Tamsalu Matkatee korraldatud neljas jalgrattaretk kitsarööpmelise raudteetammi piirkonnas. Sel aastal otsustasime lähte anda Tamsalu Lubjapargi juurest kahele grupile, harrastajatele (65km), finišiga Türil ja matkajatele (45km), lõpuga Esna teemajas, eesmärgiga matkajatele tutvustada just Tamsalu valla huviobjekte. Retke korraldamist rahastas Järvamaa KOP ja üritus kuulus sarja “Liikumist ja Sportimist harrastav Järvamaa”. Eelregistreerimine transporti ja toitlustust soovijatele lõppes nädal enne matkapäeva, mis aga ei takistanud matkaga liitumast veel matkapäeva hommikul. Kõigile retkelistele anti märk ja kaart marsruutidega.
Teekonna alguseks Tamsalus, olid kohal 11 matkahuvilist, neist neli harrastajat jõudsid viie tunni möödudes Türile. Retkeliste emotsioon, mis nad said, oli ekstreemne ja kindlasti oma võimeid testiv!
Matkajate grupijuhi Lembit Saarti kommentaar:
Oli tore matk, vaatamata jahedale ilmale, vihmale ja tugevale vastutuulele. Kuie veskis sai pisut ajalugu kuulatud ja veskis sees käidud. Järsil, Puhta Vee teemapargis , Jane Adlerit kuulates, hakkas aga seistes tuule ja vihma käes nii külm, et kõigil kadus tahtmine edasi sõita, aga Järva-Jaani siiski jõudsime. Seal võttis grupi vastu Tuve Kärner. Mina väntasin siis tagasi Tamsalusse kahe daamiga, kes sealt õhtul rongile said.
Matkatee läbib kaheksat omavalitsust, kellega meie ühingul on sõlmitud koostöölepingud. Tamsalu vallas kulgeb trass 100% mööda raudteetammi. Matkatee poolt täname Tamsalu Vallavalitsust ja eraomanikke, kes suhtuvad mõistvalt retkelistesse ja hooldavad tammilõike oma eramaadel. Tooksin välja kolm nime, mis meieni jõudnud ja kellele Matkatee tänud: Sulev Kiik, Anne Roots ja Mati Viidemann. Tänud ka kõigile teistele matkatee läbitavusele kaasaaitajatele! Suur tänu kõigile huviobjekte tutvustanutele!

Türi-Tamsalu Matkatee tutvustus Järva-Jaani Laadal

04.06.2016 toimunud Järva-Jaani laadal tutvustas MTÜ Türi Tamsalu Matkatee oma selle hooaja tegevusplaane ja uusi jalgrattaid, mis said soetatud KÜSK KV15-30 projekti raames. Laadal toimunud Türi-tamsalu Matkatee presentatsioonil said kõik soovijad katsuda ja proovida jalgrattaid ka omal käel. Need jalgrattad hakkavad teenima kõiki matkahuvilisi, kes soovivad avastada Järvamaa ilusat loodust jalgratastel matkades. Rendipunktid hakkavad asuma Türil, Paides, Esnas, Järva-Jaanis ja Tamsalus.
Rentimise tingimustega ja valmispakettidega saate tutvuda meie kodulehel: matakatee.ee “Tule matkama” rubriigis.
Jalgrataste rentimiseks ja broneerimiseks tuleb eelnevalt pöörduda: info@matkatee.ee või telefonil: +3725543989
Kohtume matkateel!

Vaata toimunud ürituse galeriid:

The specified gallery does not exist.

Juba täna 12.02.15 saab Tallinnas Eesti Näituste messihallides avalöögi rahvusvaheline turismimess Tourest, mis toimub juba 25-ndat korda. Seekord võtab Türi Tamsalu Matkatee samuti messist osa. Meid võid külastama tulla Järvamaa Turismiinfokeskuse messiboksi, kus Tõnu jaotab kõikidele soovijatele flyereid ja vastab küsimustele, mis puudutavad meie tulevasi tegemisi matkateel!

Tasuta messikutse saad välja printida siit – kutse_est.pdf

 

Messil ja matkateel näeme!

Tourest+2016+EST+logo_kodulehele

Meie Facebooki ajajoon:

Harrastajate distants

Facebook photo

V jalgrattamatka matkajad

Facebook photo

Laupäeval, 5.augustil 2017 toimub V Türi-Tamsalu Matkatee jalgrattamatk, algusega kell 11.00 Tamsalu Lubjapargist. Kogunemine stardipaika alates kella 10.00-st.
See on RAHVA JALGRATTAMATK, mis kulgeb osaliselt endisel Türi-Tamsalu kitsarööpmelise raudteetammil. Mitmekesine matkatee kulgeb metsaradadel, kergliiklusteedel ja linnatänavatel. Jalgrattamatk on liikumissarja ”Liikumist ja sportimist harrastav Järvamaa” 8. etapp. Osalejate vahel loositakse välja liikumisarja auhindu!
Kavas on kolm distantsi:
* 65 km harrastajatele. Tamsalu - Esna - Türi, jalgrattamatk matkasaatjata kogenenumatele sõitjatele.
* 35 km matkajatele. Tamsalu - Järva-Jaani, jalgrattamatk matkasaatjaga huviobjektide külastusega.
* 20 km nutimatkajatele. Tamsalu - Järva-Jaani, jalgrattamatk mööda raudteetammi, lisaülesannete lahendamisega NaviCup äpi baasil.
Nutimatkajatele: VAATA NUTIJUHENDIT: https://matkatee.ee/nutimatka-juhend/
Matkajate ja nutimatkajate finiš toimub Järva-Jaanis Vanatehnika Killavooril!
OSAVÕTUTEAVE Kõikidel matkast osaleda soovijatel, tuleb kindlasti registreeruda meie kodulehel asuval vormil. Kodulehel www.matkatee.ee avame registreerimise 20.07.2017.
REGISTREERIMISE VORM asub siin: https://matkatee.ee/registreerimine-2017-rattamatkale/
Rahvamatka osalustasu eest garanteeritakse rajal esmane meditsiiniline ja tehniline abi. Osaleja vastutab oma tervisliku seisundi eest ise! Kõikidele matkadistantsidele registreerunud saavad volditava matkakaardi, rahvamatka rinnamärgi ja veepudeli.
Osavõtutasu saab tasuda registreerumisel ülekandega või kokkuleppel kohapeal. Osalustasu tasumisel märkige ära nimi, kelle eest tasute. Kui tasute mitme inimese eest, siis märkige selgitusse ära kõikide nimed.
Oma transpordiga ja kerge einega harrastajatele Esnas on 13€
Oma transpordiga ja ilma toitlustuseta 8€
Bussitranspordi organiseerib ettevõtja, teenus 20€ (sisaldab Sinu ja jalgratta transporti STARTI ning tagasi Sinu lähtekohta). Soovijad peavad eelnevalt kokku leppima meili (ramber@hot.ee) või telefoni (5543989) teel.
Osalustasu ja transpordi eest palume tasuda MTÜ TÜRI-TAMSALU MATKATEE arveldusarvele: EE281010220212662226 selgitusega "viies rahvamatk"
Bussitranspordi soovi korral, tasuge juurde vastav summa ja lisage, kelle eest bussitranspordi eest maksite.
Bussi- ja jalgrataste transpordi garanteerime ainult eelregistreerunud ja ülekandega tasunud osalejatele. Sularahas bussitranspordi eest tasuda ei saa!
MTÜ Türi-Tamsalu Matkateel on võimalus rentida jalgrattaid (15€/tk). Jalgratast saab broneerida ja tingimustes kokku leppida 31.juulini, telefonil 5543989 Andres.
NB!
Eelregistreerimine kodulehel lõpeb reedel 4.08 kell 12.00!
Kui tulete stardipaika ilma eelregistreeringuta, siis on osalustasu 12€. Saate samuti märgi ja voldikkaardi!
Kes soovivad kohapeal tasuda osalustasu, neil palume võimalusel kaasa võtta täpne raha.
Kontaktid:
info@matkatee.ee
Tel: +372 5543989 Andres Vink
Tel: +372 5027221 Tõnu Taal
KOHTUMISENI MATKATEEL!
-------------------------------------------------------
NUTIMATKA JUHEND.
Viienda Türi-Tamsalu jalgrattamatka raames 5.08.2017 on ette valmistatud nutirakendusele toetuv distants, mille käigus tuleb läbida 20 km Tamsalust Järva-Jaani, mööda raudteetammi. NaviCup äpi abil avanevad kontrollpunktide (KP) asukohtades lisaülesanded.
Retkelise või grupi peale peab olema üks ANDROID-telefon, toimiva GPS-i ja kaameraga. Telefonis peavad andmeside ja asukoha määramine olema LUBATUD. Mõistlik on enne rajale minekut telefoniaku täis laadida, võib kasutada ka akupanka! Turvalisuse tagamise eesmärgil, võiks mõnel grupi liikmel veel telefon kaasas olla!
Lae alla NaviCup äpp GooglePlays-t ja registreeru! Navicup'i kasutamise ja allalaadimise juhendid https://navicup.com/
Kasutades NaviCup äppi ja selles avanevat kaarti, tuleb etteantud distantsil üles leida KP-d, ning kohale jõudes, lahendada äpis avanevad ülesanded. Vastuste leidmisel võib kasutada internetiotsingut! Sisestades nõutud kujul vastuse, tuleb see salvestada. Osade ülesannete lahendamiseks tuleb kasutada telefonikaamerat, selfikaamerat kasutada ei saa! Kui pole levi või kui edastatud pilt pole veel kohtunike poolt aktsepteeritud, värvub KP oranžiks. Õigesti salvestatud vastuse korral, värvub KP roheliseks. Valesti sisestatud ülesande vastust saab parandada, vajutades ekraanil avanenud punast hüüumärgiga kolmnurka! Pikemate vahemaade läbimisel on mõistlik sulgeda telefoniekraan, aku säästmise eesmärgil. Ettevõetud retke jooksul ära logi välja NaviCup äpist! Vastasel korral ei joonistata pidevalt Sinu teekonda, mida saaksid vaadata hilisemal analüüsil.
Kui tahad katsetada oma telefoni valmisolekut, siis alates 29.juunist on Järva-Jaani alevis avatud testrada, mida saab läbida jalgsi Sulle sobival ajal. Üle Eesti ettevalmistatud rajad leiad NaviCupi äpi käimasolevate võistluste nimekirjast.

Facebook photo

Sel hooajal korraldasime esmakordselt Järvamaal kaks innovatiivset nutiretke jalgratturitele, millede läbiviimist julgustas NaviCup äpi "maaletooja" Saaremaalt Asko Berens. Uuel tasemel võistluse korraldamine ja selle eelnev testimine oli meile, MATKATEELE tõsine väljakutse. Retked õnnestusid ja vähesed julged, kes meie tagasihoidlikule reklaamile reageerisid ja kohale tulid, jäid väga rahule!
5.augustil korraldataval V Türi-Tamsalu Jalgrattamatka ühel distantsil rakendame samuti NaviCup äpi võimalusi.
Kuni augustikuu lõpuni on huvilistel võimalus äppi sisse logida ja omal käel seigelda jalgrattaga Väätsa ja Järva-Jaani vallas ning jalgsi testrajal Järva-Jaani alevis. Hooaja lõpus teeme kokkuvõtteid ja tunnustame usinamaid KP-de läbijaid.
KOHTUMISENI MATKATEEL!

Facebook photo

Easy Facebook Feed

Harrastajate distants

Facebook photo

V jalgrattamatka matkajad

Facebook photo

Laupäeval, 5.augustil 2017 toimub V Türi-Tamsalu Matkatee jalgrattamatk, algusega kell 11.00 Tamsalu Lubjapargist. Kogunemine stardipaika alates kella 10.00-st.
See on RAHVA JALGRATTAMATK, mis kulgeb osaliselt endisel Türi-Tamsalu kitsarööpmelise raudteetammil. Mitmekesine matkatee kulgeb metsaradadel, kergliiklusteedel ja linnatänavatel. Jalgrattamatk on liikumissarja ”Liikumist ja sportimist harrastav Järvamaa” 8. etapp. Osalejate vahel loositakse välja liikumisarja auhindu!
Kavas on kolm distantsi:
* 65 km harrastajatele. Tamsalu - Esna - Türi, jalgrattamatk matkasaatjata kogenenumatele sõitjatele.
* 35 km matkajatele. Tamsalu - Järva-Jaani, jalgrattamatk matkasaatjaga huviobjektide külastusega.
* 20 km nutimatkajatele. Tamsalu - Järva-Jaani, jalgrattamatk mööda raudteetammi, lisaülesannete lahendamisega NaviCup äpi baasil.
Nutimatkajatele: VAATA NUTIJUHENDIT: https://matkatee.ee/nutimatka-juhend/
Matkajate ja nutimatkajate finiš toimub Järva-Jaanis Vanatehnika Killavooril!
OSAVÕTUTEAVE Kõikidel matkast osaleda soovijatel, tuleb kindlasti registreeruda meie kodulehel asuval vormil. Kodulehel www.matkatee.ee avame registreerimise 20.07.2017.
REGISTREERIMISE VORM asub siin: https://matkatee.ee/registreerimine-2017-rattamatkale/
Rahvamatka osalustasu eest garanteeritakse rajal esmane meditsiiniline ja tehniline abi. Osaleja vastutab oma tervisliku seisundi eest ise! Kõikidele matkadistantsidele registreerunud saavad volditava matkakaardi, rahvamatka rinnamärgi ja veepudeli.
Osavõtutasu saab tasuda registreerumisel ülekandega või kokkuleppel kohapeal. Osalustasu tasumisel märkige ära nimi, kelle eest tasute. Kui tasute mitme inimese eest, siis märkige selgitusse ära kõikide nimed.
Oma transpordiga ja kerge einega harrastajatele Esnas on 13€
Oma transpordiga ja ilma toitlustuseta 8€
Bussitranspordi organiseerib ettevõtja, teenus 20€ (sisaldab Sinu ja jalgratta transporti STARTI ning tagasi Sinu lähtekohta). Soovijad peavad eelnevalt kokku leppima meili (ramber@hot.ee) või telefoni (5543989) teel.
Osalustasu ja transpordi eest palume tasuda MTÜ TÜRI-TAMSALU MATKATEE arveldusarvele: EE281010220212662226 selgitusega "viies rahvamatk"
Bussitranspordi soovi korral, tasuge juurde vastav summa ja lisage, kelle eest bussitranspordi eest maksite.
Bussi- ja jalgrataste transpordi garanteerime ainult eelregistreerunud ja ülekandega tasunud osalejatele. Sularahas bussitranspordi eest tasuda ei saa!
MTÜ Türi-Tamsalu Matkateel on võimalus rentida jalgrattaid (15€/tk). Jalgratast saab broneerida ja tingimustes kokku leppida 31.juulini, telefonil 5543989 Andres.
NB!
Eelregistreerimine kodulehel lõpeb reedel 4.08 kell 12.00!
Kui tulete stardipaika ilma eelregistreeringuta, siis on osalustasu 12€. Saate samuti märgi ja voldikkaardi!
Kes soovivad kohapeal tasuda osalustasu, neil palume võimalusel kaasa võtta täpne raha.
Kontaktid:
info@matkatee.ee
Tel: +372 5543989 Andres Vink
Tel: +372 5027221 Tõnu Taal
KOHTUMISENI MATKATEEL!
-------------------------------------------------------
NUTIMATKA JUHEND.
Viienda Türi-Tamsalu jalgrattamatka raames 5.08.2017 on ette valmistatud nutirakendusele toetuv distants, mille käigus tuleb läbida 20 km Tamsalust Järva-Jaani, mööda raudteetammi. NaviCup äpi abil avanevad kontrollpunktide (KP) asukohtades lisaülesanded.
Retkelise või grupi peale peab olema üks ANDROID-telefon, toimiva GPS-i ja kaameraga. Telefonis peavad andmeside ja asukoha määramine olema LUBATUD. Mõistlik on enne rajale minekut telefoniaku täis laadida, võib kasutada ka akupanka! Turvalisuse tagamise eesmärgil, võiks mõnel grupi liikmel veel telefon kaasas olla!
Lae alla NaviCup äpp GooglePlays-t ja registreeru! Navicup'i kasutamise ja allalaadimise juhendid https://navicup.com/
Kasutades NaviCup äppi ja selles avanevat kaarti, tuleb etteantud distantsil üles leida KP-d, ning kohale jõudes, lahendada äpis avanevad ülesanded. Vastuste leidmisel võib kasutada internetiotsingut! Sisestades nõutud kujul vastuse, tuleb see salvestada. Osade ülesannete lahendamiseks tuleb kasutada telefonikaamerat, selfikaamerat kasutada ei saa! Kui pole levi või kui edastatud pilt pole veel kohtunike poolt aktsepteeritud, värvub KP oranžiks. Õigesti salvestatud vastuse korral, värvub KP roheliseks. Valesti sisestatud ülesande vastust saab parandada, vajutades ekraanil avanenud punast hüüumärgiga kolmnurka! Pikemate vahemaade läbimisel on mõistlik sulgeda telefoniekraan, aku säästmise eesmärgil. Ettevõetud retke jooksul ära logi välja NaviCup äpist! Vastasel korral ei joonistata pidevalt Sinu teekonda, mida saaksid vaadata hilisemal analüüsil.
Kui tahad katsetada oma telefoni valmisolekut, siis alates 29.juunist on Järva-Jaani alevis avatud testrada, mida saab läbida jalgsi Sulle sobival ajal. Üle Eesti ettevalmistatud rajad leiad NaviCupi äpi käimasolevate võistluste nimekirjast.

Facebook photo

Sel hooajal korraldasime esmakordselt Järvamaal kaks innovatiivset nutiretke jalgratturitele, millede läbiviimist julgustas NaviCup äpi "maaletooja" Saaremaalt Asko Berens. Uuel tasemel võistluse korraldamine ja selle eelnev testimine oli meile, MATKATEELE tõsine väljakutse. Retked õnnestusid ja vähesed julged, kes meie tagasihoidlikule reklaamile reageerisid ja kohale tulid, jäid väga rahule!
5.augustil korraldataval V Türi-Tamsalu Jalgrattamatka ühel distantsil rakendame samuti NaviCup äpi võimalusi.
Kuni augustikuu lõpuni on huvilistel võimalus äppi sisse logida ja omal käel seigelda jalgrattaga Väätsa ja Järva-Jaani vallas ning jalgsi testrajal Järva-Jaani alevis. Hooaja lõpus teeme kokkuvõtteid ja tunnustame usinamaid KP-de läbijaid.
KOHTUMISENI MATKATEEL!

Facebook photo