Select Page

VII Türi-Tamsalu Matkatee Jalgrattamatk 2019

Ahoi kõik jalgrattaga matkamise huvilised!

Pühapäeval 4. augustil 2019 toimub juba 7. Türi-Tamsalu Matkatee Jalgrattamatk!
See on RAHVA JALGRATTAMATK, mis kulgeb peamiselt endisel Türi-Tamsalu kitsarööpmelisel raudteetammil.
Mitmekesine matkatee kulgeb metsaradadel, kergliiklusteedel ja asulate tänavatel. Koos matkajuhiga külastatakse
mitmeid huviobjekte.
Matk toimub sellel aastal kahel sarnasel distantsil:
* 65 km harrastajatele Türilt Tamsalusse (4 – 5 tundi)
* 65 km matkajatele matkasaatjaga Türilt Tamsalusse (6 – 8 tundi)
Eelregistreerunutele Matkatee 2019 rinnamärk, trassi voldikkaart, veepudel ja kaks toitlustuskorda. Retkelistele on pikem
vahepeatus Esna raudteejaama, Esna Galerii juures.
Harrastajate ja matkajate vastuvõtt Tamsalu jaama juures (Paide mnt. 12) Tamsalu Wana Waksal.
Osalemine kõigile osavõtutasuga. Lisatasu eest on võimalik tellida retkeliste ja jalgrataste transport.
Eelregistreerimine algab kodulehel www.matkatee.ee 1.07.19, vaata ka meie Facebooki lehte!
Tulge üle Eesti, Türi-Tamsalu Matkatee ootab teid!
DISTANTSIDE JA VOLDIKKAARDI KIRJELDUSE SISU on SIIN
OSAVÕTUTEAVE:
VII Türi-Tamsalu Matkatee Jalgrattamatka osalustasu on kõigile 20€, mis tuleb tasuda registreerimisel.
Osalejad saavad voldik-matkakaardi, rahvamatka rinnamärgi ja veepudeli. Trassil toitlustatakse Esnas ja Tamsalus.
Kõikidel matkast osaleda soovijatel tuleb kindlasti registreeruda meie kodulehel asuval vormil SIIN.
Osaleja vastutab oma tervisliku seisundi eest ise! Rahvamatkal garanteeritakse rajal esmane meditsiiniline ja väiksem
tehniline abi. Kindlasti võtke kaasa laetud akuga telefon! Ilmnenud probleemi korral teavitage matka korraldajat. Kedagi
ei jäeta teele!
Retkelise ja jalgrattatranspordi organiseerib meie koostööpartner. Lisateenus 20€ sisaldab Sinu ja jalgratta transporti.
Retkelise ja jalgratta transpordi kogunemispaiga saab valida/ tellida matkapäeva alguseks ja lõpuks järgmistesse
kohtadesse: Tamsalu jaama lähedal (Paide mnt. 12), Järva-Jaani keskväljakul, Paide ringteel (Maksimarketi esine plats),
Türi (Türi raudteejaama tagune plats üle raudteede). Transpordisoovi palume märkida registreerimisvormil!
Nii osalemise kui ka osalejate transportidisoovide eest palume tasuda MTÜ TÜRI-TAMSALU MATKATEE
arveldusarvele: EE281010220212662226 selgitustega “seitsmes matk”. Transpordi soovi korral, liitke osalustasule
transpordisumma ja märkige selgitusele lisaks “+ transport”.
Retkeliste ja jalgrataste transpordi ning eined (teenused) Esnas ja Tamsalus garanteerime ainult
eelregistreerunud ja ülekandega tasunud osalejatele. Sularahas nende teenuste eest tasuda ei saa!
Viimane võimalus retkel osaleda: osalustasu sularahas matkapäeval liitujatele 10€.
TÄHTAJAD:
1) Transpordi soovijate eelregistreerimise lõputähtaeg pühapäeval, 28.07.2019 kell 23.59
2) Märgid, voldikkaardid ning toitlustuse garanteerime eelregistreerunuile lõputähtajaga kolmapäeval, 31.07.2019 kell
12.00
KONTAKT:
ttaal54@gmail.com
Tel: +372 5027221

Matkaraja küsitlus 2017-2019:

Matkatee pakub retkelistele teenuseid

Käesoleva aastaga lõpeb poolteist aastat tagasi alusatud ja KÜSK poolt rahastatud MTÜ Türi-Tamsalu Matkatee projekt “Türi-Tamsalu matkatee teenuseid pakkuva võrgustiku loomine”, kogusummas ca 15 000€, omaosalusega ca 2400€. Poole eraldatud vahendite eest soetas ühing 22 jalgratast ja konteineri ühte laenutuspunkti, Türi jaama juurde.  Teised laenutuspunktid tulevad uuel hooajal Tamsalu spordihoonesse, samuti Esna Teemajasse  ja Järva-Jaani Tuletõrjemuuseumisse. Jalgrataste logistika jääb Matkatee pädevusse,   hooldamine laenutuspunktide ülesandeks.

Projekti rakendamise põhiülesanne oli algselt valitud lepingulistest partneritest, matkateel liikuvatele retkelistele, teenuseid (toitlustus, majutus, huvipunktide külastamine jne) pakkuva võrgustiku kujundamine. Samaaegselt tegelesime Türi-Tamsalu matkatee reklaamiga. Koostasime reklaamitekstid flaieritele, bänneritele ja reklaamitahvlitele. Projektiga seotud tegevusi oleme kajastanud meedias.  Matkatee kodulehele, www.matkatee.ee  lõime interaktiivse kaardi näidispakettidega. Kaardist valmis ka paberversioon, kokkuvolditav kaart. Kodulehel kirjeldatud kahepäevases paketis on kirjeldatud, potentsiaalsele kliendile,  meie teenustepakkujate külastusrada. Selleks, et see ka toimiks, sai  teenuspartneritele korraldatud mitu koostööseminari, millede üks eesmärk oli ka teadlikkuse tõstmine teiste Matkatee partnerite tegemistest.

Kevadel, interaktiivse kaardi avaldamise tulemusena, täheldasime suvel Matkateel jalgratturite liikumise arvu suurenemist.  Eestis elav retkeline jalgratast reeglina ei rendi, tuleb enda omaga. Küsitledes Matkatee lähedal elavaid inimesi selgus, et jalgrattureid liikus igal päeval, rohkemaarvuliselt nädalavahetustel, mida kinnitas ka sügisel kodulehel avaldatud küsitluse tulemus.

Projekt jätkub. Koostöös kohalike omavalitsuste ja eramaa omanikega tuleb Matkateed hooldada ja paremini tähistada. Edasi tuleb minna reklaami ja turundusega ning väikepakettide koostamise ja müügiga. Turundustegevuse gruppidele, suuname asutustele ja ettevõtetele ning väljaspoole Eestit.

Reedel,  25. oktoobril 2016, kodanikuühenduste ühisnädala raames omistati mittetulundusühingute kategoorias MTÜ Türi-Tamsalu Matkateele, aasta parima tiitel.

MTÜ Türi-Tamsalu Matkatee juhatus tänab kõiki ühingu liikmesühinguid, kohalikke omavalitsusi ja projekti KV15-30 partnereid! Jagame seda tunnustust  teie kõigiga!

Laupäeval, 13. augustil toimus MTÜ Türi-Tamsalu Matkatee korraldatud neljas jalgrattaretk

rinnamärk 2016Laupäeval, 13. augustil toimus MTÜ Türi-Tamsalu Matkatee korraldatud neljas jalgrattaretk kitsarööpmelise raudteetammi piirkonnas. Sel aastal otsustasime lähte anda Tamsalu Lubjapargi juurest kahele grupile, harrastajatele (65km), finišiga Türil ja matkajatele (45km), lõpuga Esna teemajas, eesmärgiga matkajatele tutvustada just Tamsalu valla huviobjekte. Retke korraldamist rahastas Järvamaa KOP ja üritus kuulus sarja “Liikumist ja Sportimist harrastav Järvamaa”. Eelregistreerimine transporti ja toitlustust soovijatele lõppes nädal enne matkapäeva, mis aga ei takistanud matkaga liitumast veel matkapäeva hommikul. Kõigile retkelistele anti märk ja kaart marsruutidega.
Teekonna alguseks Tamsalus, olid kohal 11 matkahuvilist, neist neli harrastajat jõudsid viie tunni möödudes Türile. Retkeliste emotsioon, mis nad said, oli ekstreemne ja kindlasti oma võimeid testiv!
Matkajate grupijuhi Lembit Saarti kommentaar:
Oli tore matk, vaatamata jahedale ilmale, vihmale ja tugevale vastutuulele. Kuie veskis sai pisut ajalugu kuulatud ja veskis sees käidud. Järsil, Puhta Vee teemapargis , Jane Adlerit kuulates, hakkas aga seistes tuule ja vihma käes nii külm, et kõigil kadus tahtmine edasi sõita, aga Järva-Jaani siiski jõudsime. Seal võttis grupi vastu Tuve Kärner. Mina väntasin siis tagasi Tamsalusse kahe daamiga, kes sealt õhtul rongile said.
Matkatee läbib kaheksat omavalitsust, kellega meie ühingul on sõlmitud koostöölepingud. Tamsalu vallas kulgeb trass 100% mööda raudteetammi. Matkatee poolt täname Tamsalu Vallavalitsust ja eraomanikke, kes suhtuvad mõistvalt retkelistesse ja hooldavad tammilõike oma eramaadel. Tooksin välja kolm nime, mis meieni jõudnud ja kellele Matkatee tänud: Sulev Kiik, Anne Roots ja Mati Viidemann. Tänud ka kõigile teistele matkatee läbitavusele kaasaaitajatele! Suur tänu kõigile huviobjekte tutvustanutele!

Türi-Tamsalu Matkatee tutvustus Järva-Jaani Laadal

04.06.2016 toimunud Järva-Jaani laadal tutvustas MTÜ Türi Tamsalu Matkatee oma selle hooaja tegevusplaane ja uusi jalgrattaid, mis said soetatud KÜSK KV15-30 projekti raames. Laadal toimunud Türi-tamsalu Matkatee presentatsioonil said kõik soovijad katsuda ja proovida jalgrattaid ka omal käel. Need jalgrattad hakkavad teenima kõiki matkahuvilisi, kes soovivad avastada Järvamaa ilusat loodust jalgratastel matkades. Rendipunktid hakkavad asuma Türil, Paides, Esnas, Järva-Jaanis ja Tamsalus.
Rentimise tingimustega ja valmispakettidega saate tutvuda meie kodulehel: matakatee.ee “Tule matkama” rubriigis.
Jalgrataste rentimiseks ja broneerimiseks tuleb eelnevalt pöörduda: info@matkatee.ee või telefonil: +3725543989
Kohtume matkateel!

Vaata toimunud ürituse galeriid:

The specified gallery does not exist.

Custom Facebook Feed


11 months ago

Türi-Tamsalu Matkatee

Mõned päevad tagasi kommenteeris Anneli Türje - Võhmuta vahelist lõiku, millele ka vastasin. Eile sõitsin läbi lisaks kirjeldatule ka Tamsalu - Vajangu lõigu, millelt eemaldasin oksi ja mahalangenud puid. Türje - Võhmuta lõigul on selgelt näha sissesõidetud traktorijäljega osas kõrget heina ca 300m, millest tihedamat osa ca 100m.
Eile sai Matkatee ja Roosna-Alliku teeristi uue tähistuse!

Kohtumiseni Türi jaama parklas juba pühapäeval, 4.augustil! Kell 11.00 läheme retkele!
...

View on Facebook

11 months ago

Türi-Tamsalu Matkatee

Tere, head VII jalgrattamatkal osaleda soovijad, kes transporti sooviksid. Kuna nädalavahetusel oli meie leht maas, siis pikendame registreerimist ka transpordisoovijatele 31. juuli keskööni!
Saame logistika paikapanemisega hakkama!
...

View on Facebook